Ev Tipi Diş Beyazlatma

Diş parlatma işlemlerinde ev tipi ve ofis tipi olmak üzere iki işlem uygulanır. Ev tipi beyazlatmada daha bulunabilir malzemeler kullanılırken, ofis tipi beyazlatmada hekimler tarafından kullanılması gereken kimyasal maddeler kullanılır.

Evde Diş Beyazlatma Zararlı mıdır?

Evde diş beyazlatma yöntemleri sağlık açısından bir tehdit barındırmadığı düşünülse de, diş ve diş eti sağlığı açısından bazı sıkıntılar ortaya çıkarabilir. Örneğin limon ve karbonat gibi tepkimeye girip oksitlenen ve asit içeren bir malzemenin diş beyazlatma yönteminde kullanılması yanlıştır. Dişleri beyazlatır fakat bu işlemi diş minesini aşındırarak ve zarar vererek yapar. Bu nedenle her evde diş beyazlatma yöntemlerini denemek doğru değildir. Dişlerde kalıcı hasara neden olabilir.

Dişler Nasıl Beyazlatılmalı

Bu ev tipi diş beyazlatma yönetmlerinin aksine, hekimler tarafından yapılabilecek her türlü beyazlatma işlemi sağlık ve diş sağlığı açısından zararlı değildir. Hele ki diş sağlığından sorumlu olan doktorların, diş sağlığına zarar verecek uygulamalar yapması beklenmez. Bu nedenle ev tipi diş beyazlatma yöntemi bir tarafa bırakılmalı ve çok daha sağlıklı sonuç verecek olan ofis tipi beyazlatma yöntemlerine öncelik verilmelidir.