Diş Boyu Uzatma

Diş Boyu Uzatarak Diş Boyu Kısalığı Çözülmesi

İnsanlar kısa diş sorunundan oldukça rahatsız olduğu halde bazen kendince sebeplerden bir türlü diş hekimine başvuramıyor. Kısa dişlerin uzatılması bir çok yöntemle yapılabilmektedir ancak öncesinde detaylı bir diş eti ve çene kemiği analizi şart. Diş kısalığı diş eti fazlalığından kaynaklanıyorsa, Lazerle Diş eti estetiği sayesinde, Diş boyu uzatılabiliyor. Dişler kısa ise ortodontik tedaviyle veya cerrahi operasyonla dişlerin boyu uzatılabiliyor. Dişler kısa ve diş etleri de küçük ise, dişlere yapılan çeşitli Kaplamalar (Lamine, Porselen, Lumineers, Zirkonyum) sayesinde dişler uzatılabildiği gibi istenilen Estetik Gülüşler ve Diş şekilleri de verilebilmektedir. Aşağıda bu yöntem için birkaç seçenek bulunmaktadır;

Mock- up uygulaması:

Yapılan uygulama deneme amaçlı yapılıyor. Bu hastanın ağzında birkaç gün kalıyor ve hasta beğenirse kalıcı olarak yapılıyor.


Waks- up uygulaması:

Bu uygulama mum yardımıyla yapılıyor. Deneme süreci bu şekilde gerçekleştiriliyor.

Dijital tasarım:

Hastanın fotoğrafı çekiliyor ve bilgisayara aktarılıyor. Burada hastaya diş eklenerek görüntünün nasıl olduğuna bakılıyor.

İnsanın ağzında kısa diş de olsa, eksik diş de olsa mutlaka bunun için bir hekime başvurmalı. Ağız sağlığı, insanın yaşam kalitesini yükseltmede oldukça önemli.