Diş Eti Estetiği Tedavisinin Yararları Nelerdir? 

Diş Eti Estetiği Tedavisinin Yararları Nelerdir?

Estetik bir gülüş, özellikle neredeyse herkesin yaşamına giren sosyal medya platformları dolayısıyla eskisinden de yüksek bir değere sahip. Güncel güzellik algıları çerçevesinde diş eti ve dişlerin belirli bir orana sahip olması ise sıklıkla bekleniyor. Hem belirli algılara uyum sağlayabilmek hem de diş etinin fonksiyonel görevlerini en iyi şekilde yerine getirmesini olanaklı kılmak için sıklıkla estetik tedaviler uygulanmaktadır. Pembe Estetik adı da verilen diş eti estetiği işlemleri için hekiminizle görüşebilirsiniz.

Diş Eti Estetiği Tedavisinde Neler Yapılır?

Diş eti estetiği tedavisi doğrultusunda yapılması gereken işlemler, hastaya göre spesifik olarak belirlenir. Örneğin eğer hastanın diş eti perdesi gereğinden fazla uzunsa bunun alınması ve restore edilmesi işlemi gerekli olacaktır. Fakat böyle bir durum gerekli değilse diş boyu uzatma ve benzeri tedaviler de tercih edilebilir. Tamamen kişiselleştirilmiş ve sizin ihtiyaçlarınıza göre oluşturulmuş bir diş eti estetiği tedavisi planına sahip olabilmek için diş hekiminizle iletişime geçebilir, muayene olabilirsiniz.

Diş boyu uzatılması

Bu işlem genellikle üç temel uygulama seçeneği ile gerçekleştirilmektedir. Mock-up uygulaması, waks-up uygulaması ve dijital tasarım. Doktorunuzun sizin için en uygun olan yöntemi seçerek uygulamasına izin vermenizi tavsiye ediyoruz.

Diş eti perdesinin alınması (Frenektomi)

Bu tip bir işlem genellikle pelteklik problemi yaşayan hastalar tarafından da tercih edilmektedir. Diş eti perdesi, kişinin anatomik yapısına uygun olarak dişeti ve dudak arasında birden fazla ve farklı yerlerde oluşabilir ayrıca dilin tam altında da olabilir eğer gereğinden fazla büyük ya da kalın ise konuşma performansını yakından etkiler. Peltek konuşma da sıklıkla bu yapının kalınlığı ve büyüklüğü dolayısıyla gerçekleşmektedir.

Diş eti perdesi yapısal olarak diş etlerine tutunduklarından dolayı gereğinden büyük olduklarında diş eti çekilmesi ve dolayısıyla diş kaybına sebep olabilir. Bundan dolayı da diş eti perdesinin alınması genel ağız sağlığı ve estetik açıdan büyük önem taşır.

Kategoriler

Arşivler