Diş Estetiği Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Nelerdir?

Diş Estetiği Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Nelerdir?

Gülerken çok daha özgüvenli, canlı ve sağlıklı bir görünüm yaratmanız mümkün! Nasıl mı? Diş estetiği işlemleri dişlerinizin diş etlerinize büyüklük olarak oranından dişlerinizin şekillerine kadar her bakımdan detaylı bir muayeneyi ve tedaviyi gerektirir. Günümüzde estetik bir gülüşün sağlanabilmesi için birbirine yakın ya da birbirinden uzak olan dişlerin biçim ve konum olarak iyileştirilmesi, dişlerin daha parlak ve beyaz görünebilmesi, gereğinden mat duran dolgu ve protez malzemelerinin daha doğal duranlarla değiştirilmesi, eğer gerekiyorsa çene kemiğindeki dengesizliklerin ve problemlerin giderilmesi gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin tek bir hekim tarafından özenle tamamlanması mümkün, bu işlemler için doktorunuzun size detaylı bir plan yapmasına izin verin.

Diş Estetiğinde En Sık Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Diş estetiği işlemlerinin oldukça kapsamlı tedavileri gerektirdiğinden daha önceki videolarda söz etmiştik. Peki, hastaların en sık ihtiyaç duydukları yöntemler hangileri?

  1. Ayrık dişlerin Estetik dolgu ile kapatılması,
  2. Köprü kaplamalar / full kaplamalar / metal destekli kaplamalar / yaprak porselen kaplamalar,
  3. Zirkonyum diş destekli kaplamalar,
  4. İmplant diş üzeri kaplamalar,
  5. Diş beyazlatma işlemleri,
  6. Porselen dolgular,
  7. Tam seramik kaplamalar, Empress Lamina ve Emax kaplamalar estetik bir diş ve gülüş görünümü elde edilebilmesi için diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu alanda profesyonel ve yüksek teknolojiler kullanılarak planlanan bir hizmet almak için hekiminizle iletişime geçmeyi unutmayın.

Diş Beyazlatma Diş Estetiği İçin Gerekli Midir?

Diş estetiği işlemlerindeki temel amaç kişinin gülmesi durumunda ağız görünümünün mümkün olduğunda simetrik ve estetik görünmesini sağlamaktır. Bu doğrultuda temel odak noktasının diş şekli, diş uzunluğu, diş / diş eti oranı, eksik / kırık dişler olduğunu söylemek mümkün. Yine de, tüm işlemler tamamlandıktan sonra yeterince etkileyici ve kusursuz bir görünüme ulaşılabilmesi için diş beyazlatma işlemi ile tedaviyi desteklemek gerekebilir.

Anatomik ve Estetik Diş Dolgusu Nedir?

Dişlerin çürümüş olan alanlarının özel ve ileri teknoloji cihazlarla minimum dokunuşla çıkartılıp geride tek nokta çürük kalmayacak şekilde ve hem estetik bakımdan hem de fonksiyonellik bakımından daha güçlü sonuçlar elde edilmesine olanak tanıyan dolguların ilgili alana yerleştirilmesi, estetik diş dolgusu olarak tanımlanabilir. Yeterince beyaz, mümkünse ışık geçiren ve bu sayede doğal diş görüntüsüne yaklaşan dolgu malzemeleri, özellikle ayrık dişlerin kapatılması konusunda mükemmel sonuçlar çıkarabilir. Yalnızca ayrık dişlerde değil kırık dişlerde ya da bir kısmı çürük dolayısıyla kaybedilen dişlerde de estetik diş dolgusu tedavisi güçlü sonuçlar verebilmektedir.

Kategoriler

Arşivler