Diş Beyazlatmanın Etkisi Ne Kadar Sürer? 

Diş Beyazlatmanın Etkisi Ne Kadar Sürer?

Diş Beyazlatma Etkili Midir?

Estetik amaçlı tedaviler teknolojinin gelişmesi sayesinde her geçen yıl daha da güçlü sonuçlar vermeye başladı. Diş beyazlatma da teknolojinin gelişmesi ile maksimum verimliliği getiren tedavilerden biri olarak dikkat çekiyor. Güçlü bir beyazlatma işlemi sayesinde gülüşünüzün kısa süre içerisinde oldukça değişmesini mümkün kılabilirsiniz. Gerçekleşecek olan beyazlatma işleminde birbirinden farklı yöntemler kullanılabilir. Bu  tip estetik amaçlı işlemlerin tümü için diş hekiminizle görüşebilir ve size uygun beyazlatma yöntemi ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Diş Beyazlatmanın Etki Süresi Nedir?

Etkili ve yeterince yüksek düzeydeki teknolojiler kullanılarak gerçekleştirilen bir beyazlatma işlemi, rengin eski haline dönmemesi için yapılır. Bir ya da birkaç seans beyazlatma kişinin diş yapısına bağlı olarak 6 ay ile 2 yıl arasında bir süre boyunca daha beyaz dişlere sahip olmanıza olanak tanır. Elbette tükettiğiniz gıdalar, diş fırçalama rutininiz ve diğer bazı etkenler diş beyazlatma işleminin etki süresi üzerinde değişikliğe sebep olabilir.

Diş beyazlatma işlemi sırasında daha inatçı olan ve daha kolay olarak rengi açılabilen lekeler vardır. Örneğin ağır kimyasal sebebiyle diş üzerinde oluşmuş olan grilikler beyazlatılması daha zor olan alanlar olarak belirlenir. Antibiyotik ilaçların düzenli olarak kullanımı bu tip bir grileşmenin sebebi olabilir. Diş hekiminizin dişlerini incelemesi ve size uygun olan diş beyazlatma yöntemini kullanarak sürece başlaması için hekiminizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Diş Beyazlatma Kimler İçin Uygundur?

Gündelik yaşamda sıklıkla kahve ve çay tüketimi gerçekleştiren, kırmızı şarabı sıklıkla tüketen bireyler, bu gıdaların içerisindeki maddeler sebebiyle dişlerinin zamanla renk değiştirdiğine tanık olabilirler. Eğer siz de böyle bir rutine sahipseniz diş beyazlatma için diş hekimi desteği almak iyi bir fikir olabilir.

Yapılan araştırmaların bazıları, hamilelik döneminde olan kadınların diş beyazlatma işlemini tercih etmemesi gerektiğini söylüyor. Aynı araştırmalar yeni doğum yapan kişilerin de beyazlatma işlemi için biraz beklemesi gerektiğinin altını çizmektedir. Size en uygun ve detaylı bilgi almak için hekiminizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Diş beyazlatma İşleminin Yan Etkileri Var Mı?

Evet, diş beyazlatma işlemi kalıcı olmaması beklenen yan etkilere sahip olabilir. Bu yan etkilerin başında hassasiyet gelmektedir. Dişler üzerinde yapılan yoğun işlem minenin hassaslaşmasına sebep olabilir. Bu tip bir hissiyat, özellikle soğuk ve sıcak gıda tüketirken, soğuk bir rüzgar yüzünüze çarptığında sızlama deneyimlemenize sebep olabilmektedir. Eğer bu tip bir şikayetiniz varsa diş hekiminizle bu durumu paylaşabilirsiniz. Genellikle tropikal florür uygulaması bu tip durumların üstesinden gelinebilmesi için sıklıkla tercih edilebilmektedir.

Diş Beyazlatma Acıtır Mı?

Beyazlatma sırasında hafif bir hassasiyet ya da sızlama deneyimlemeniz mümkündür. Fakat pek çok hasta bu hissi ‘’acı’’ olarak tanımlamaz. Dolayısıyla bu işlem için anestezik işlem uygulanmaz.

Kategoriler

Arşivler